Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
Rosters for Spring 2009 Teams
Posted 26-October-2008
Updated 09-Nov-2008


Thanks and congratulations to all the dedicated players who tried out for placement on the Spring season first or second teams for the U14 and U12 age groups.  Results are posted below.

Remember that regardless of placement on a first or second team, ALL players who have registered will be placed on a travel team in the Spring.

Coaches of first and second teams will contact players shortly regarding participation in indoor training/competition this winter.

Please contact the Age Group Coordinators listed for each age group if you have any questions.  Contact information for AGCs is here.


U-12 (Age Group "C")       U-14 (Age Group "B")
                 
Boys
AGC: Sam Butcher
  Girls
AGC: Ed Smith
      Boys
AGC: Elissa Wyllie
  Girls
AGC: Allen Walker
                 
C-1 Team   C-1 Team       B-1 Team   B-1 Team
 Caliendo, Ben    Dunne, Courtney       Abbott, Matt    Balzotti, Christina
 Carver, Austin    Ederle, Kate       Caliendo, Drew    Bittrich, Caroline
 Doheny, Matt    Fadden, Brianna       Cowden, Parker    Borghesani, Juliana
 Duggan, Max    Gavin, Nicole       Croteau, Andrew    Butcher, Georgia
 Dunne, Michael    Hanlon, Meredith       Dorsett, Jason    Connolly, Lily
 Giumetti, James    Harrison, Catherine       Duggan, Brady    Davis, Gabby
 Halligan, Kevin    Lawson, Perry       Foote, Jake    Dorn, Heather
 Hanus, Matt    Maloney, Maggie       Ford, Greg    Gallagher, Erin
 Kalous, Will    McEachern, Hannah       Gerraughty, Kevin    King, Sydney
 Kennelly, Kurt    Millis, Kaylee       Kellar, Ross    Larsen, Katie
 Matthews, Chris    Smith, Kristin       McGillvray, Colin    Nee, Laura
 Nolan, Thomas    Stames, Heron       O'Malley, Dan    O'Neal, Meghan
 Serres, Olav    Stevens, Kylie       O'Sullivan, Connor    Poupolo, Michelle
 Stinebiser, Eli    Tobin, Molly       Saia, Matt    Shaunessey , Caroline
 Sullivan, James    Venturelli, Lily       Schwanke, Noah    Walker, McKenzie
               Stames, Calder    Weimer, Emily
            Wyllie, Ian    Wolff , Ally
                Zaverucha, Megan
                 
                 
Boys
AGC: Sam Butcher
  Girls
AGC: Ed Smith
      Boys
AGC: Elissa Wyllie
  Girls
AGC: Allen Walker
                 
C-2 Team   C-2 Team       B-2 Team   B-2 Team
 Abbott, Michael    Borghesani, Celia       Barry, Evan    Boynton, Miranda
 Antonino, Matt    Brady, Ally       Brokaw, Fritz    Collins, Elizabeth
 Brousseau, Justin    Dorsett, Gabby       Brook, Robert    Davidson, Kelsey
 Brousseau, Paul    Fichter, Marissa       Butler, Will    Doherty, Mary
 Horgan, Ryan    Guilfoile, Erin       Coakley, Kevin    Dwinell, Haley
 O'Hare, Thomas    Hargrave, Katie       Curley, Cavin    Gearin, Caroline
 O'Neal, Michael    Hocking, Caroline       Dow, Christian    Gisholt Minard, Morgan
 Ward, Jack    Jordan, Catherine       Ellis, Mike    Hanlon, Becca
    Leddie, Hannah       Huang, Matt    Hansman, Sarah
    Noel, Riley       Johnson, Ethan    Leaverton, Alexandra
    Nolan, Julia       Leddie, Brian    Martin, Jackie
    Quinlisk, Michelle       Palfrey, Alex    McCarthy, Veronica
    Snelling, Logan       Schromm, Winston    McLaughlin, Hailey
    Turner, Annie       Triebel, Will    Najarian, Sam
    Ward, MaryKate           Nutter, Katheryn
                Tobin, Sarah
                Turok, Caitlin
                Walsh, Halle